Dojazd do Auditorium Maximum UJ

Z Dworca Głównego PKP oraz Regionalnego Dworca Autobusowego

Do Auditorium można dojechać bezpośrednio z Dworca Głównego PKP oraz z Regionalnego Dworca Autobusowego środkami komunikacji miejskiej: linie autobusowe nr 179 (przystanek do wsiadania: Dworzec Główny Zachód – Galeria) lub  292 (przystanek do wsiadania: Dworzec Główny Wschód). Należy wysiąść na przystanku AGH (Akademia Górniczo-Hutnicza). Przedostać się na drugą stronę Alei Adama Mickiewicza i skręcić w ulicę Krupniczą. 

Mapa połączeń(http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/) - zobacz linie 179 i 292

 

Komunikacja miejska:

Możecie Państwo także skorzystać z linii tramwajowych nr 2 (kierunek: Salwator), 4, 20 (kierunek: Bronowice) lub 15 (kierunek: Cichy Kącik). W przypadku korzystania z powyżej wymienionych linii tramwajowych należy wsiąść do tramwaju na przystanku przy ulicy Lubicz, a następnie wysiąść na przystanku: Teatr Bagatela (ok. 5-7 minut drogi). Stamtąd należy skręcić w ulicę Krupniczą. Auditorium Maximum UJ znajduje się przy ulicy Krupniczej 33.

TAXI:

Możecie także Państwo skorzystać z taksówek, koszt dojazdu z Dworca Głównego PKP lub Dworca Autobusowego nie powinien przekroczyć 15 złotych.

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice

TAXI:

Taksówki z lotniska są stosunkowo drogie i dlatego polecamy dojazd komunikacją autobusową lub kolejką podmiejską, którą podróż do centrum Krakowa zajmuje około 20 minut.

Komunikacja miejska:

Z lotniska Kraków-Balice do centrum Krakowa można dojechać autobusami o numerach: 208
i 292. Należy wysiąść na przystanku: AGH (Akademia Górniczo-Hutnicza). W przypadku linii nr 208 koniecznym jest przejście na drugą stronę alei Adama Mickiewicza, a następnie skierowanie się w kierunku ulicy Krupniczej. Z przystanku linii 292 należy przejść około 300 metrów wzdłuż alei Adama Mickiewicza, a następnie skręcić w ulicę Krupniczą.

Mapa połączeń (http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/) - zobacz linia 208 lub linia 292

Kolej podmiejska:

Przystanek kolejki znajduje się ok. 200 m od terminalu międzynarodowego T1. Aby dotrzeć z przystanku do terminali T1 lub T2 radzimy skorzystać z bezpłatnego połączenia Shuttle Bus.

Shuttle Bus oczekuje na przystanku i rozwozi pasażerów pomiędzy terminalem krajowym T2, terminalem międzynarodowym T1, następnie powraca na przystanek kolejki.

Bilety do kupienia:

  • w pociągu u konduktora (przed rozpoczęciem podróży należy zgłosić u drużyny konduktorskiej chęć zakupu biletu)
  • w pociągu w automacie kasowym
  • w terminalu T1 (w automacie kasowym, obok środkowego wejścia do terminalu)
  • na Dworcu Głównym PKP (w kasach oraz w automatach kasowych na peronie 1)

UWAGA! Wystarczy jeden bilet! Posiadacze biletu na przejazd kolejką mogą dojechać z przesiadką z/do dowolnie wybranej stacji na terenie I strefy aglomeracji krakowskiej.

Ceny biletów:

  • Bilet jednorazowy 19 złotych (w jedną stronę)
  • Bilet tam i powrót 29 złotych (możliwość powrotu do 30 dni od przejazdu TAM)
  • Bilety grupowy (3 osoby 49 złotych, 4 osoby 59 złotych)

Należy wysiąść na przystanku: Kraków Dworzec Główny, a następnie podróżować według powyższych wskazówek (zob. dojazd do Auditorium Maximum z  Dworca Głównego PKP oraz Regionalnego Dworca Autobusowego).

Z Centrum Hotelowego Uniwersytetu Pedagogicznego
 (Hotele: „Za Kolumnami” oraz „Krakowiak”)

Komunikacja miejska:

Autobus linii nr 208 (przystanek do wsiadania: ul. Armii Krajowej, zlokalizowany tuż obok budynków hotelowych, przystanek do wysiadania: AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza). Po opuszczeniu autobusu należy przejść na drugą stronę alei Adam Mickiewicza, a następnie skręcić w ulicę Krupniczą.

Mapa połączeń (http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/)- zobacz linia 208.


Z Hotelu Studenckiego UJ „ŻACZEK”

Komunikacja miejska:

Autobus linii nr 292 (przystanek do wsiadania: Cracovia Błonia, przystanek do wysiadania: AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz autobus linii 179 (przystanek do wsiadania: Cracovia, przystanek do wysiadania: AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza).

Mapa połączeń (http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/)- zobacz linia 292.


Komunikacja piesza:

 Z Hotelu "Żaczek" najlepiej dostać się do Auditorium Maximum UJ pieszo. Są dwie drogi. Pierwsza to przejście obok gmachu Muzeum Narodowego (po lewej ręce) do Al. Mickiewicza, za gmachem Muzeum skręcenie w lewo i dojście do sygnalizacji świetlnej znajdującej się przy Bibliotece Jagiellońskiej. Po przejściu na drugą stronę Al. Mickiewicza znajdziecie się Państwu tuż przy Auditorium Maximum.

Druga droga to przejście ul. Oleandry i ul. Ingardena do wspomnianych wyżej świateł. Po prawej stronie będziecie mieli Państwo cały czas gmach Biblioteki Jagiellońskiej. Czas przejścia w wypadku obu dóg to 5-10 minut

  

Z Hotelu Studenckiego UJ „NAWOJKA”

Z Hotelu „Nawojka” najlepiej dostać się do gmachu Auditorium Maximum UJ pieszo. Pokonanie całej trasy zajmie Państwu, w zależności od tempa,  około 5 minut. Po wyjściu z hotelu należy udać się w kierunku alei Mickiewicza (około 300 metrów). Po przejściu alei należy skierować się
w kierunku ulicy Krupniczej (około 300 metrów).